close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 18 lutego 2016

  Perspektywy zacieśnienia kontaktów miast partnerskich, z naciskiem na rozwój relacji gospodarczych, były tematem rozmów w Larissie przeprowadzonych przez Ambasador RP Annę Barbarzak i Prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę.

  Gospodarzem spotkania w Larissie, do którego doszło 17 lutego z inicjatywy Ambasador RP, był Burmistrz Larissy Apostolos Kalogiannis wraz z całym zespołem władz miasta.


  Rybnik i Larissa są miastami partnerskimi od 2003 roku i od tego czasu utrzymują stałe kontakty, dotyczące głównie wymiany kulturalnej. Zasłużonym promotorem tych kontaktów jest pan Dimitris Tzavellas, mieszkaniec Larissy, urodzony i wychowany w Polsce.


  Celem wizyty Prezydenta Rybnika Piotra Kuczery i przedstawiciela Cechu Rzemiosł oraz Malej i Średniej Przedsiębiorczości w Rybniku Andrzeja Polaczego było zainaugurowanie nowego etapu w relacjach obu miast, skupiającego się na rozwoju współpracy w obszarze gospodarki, turystyki i edukacji. Polska delegacja miała okazję do rozmów zarówno z władzami miasta, jak i z szerokim gronem przedstawicieli zrzeszeń przedsiębiorców z Larissy i innych miast regionu Tessalii.


  Nawiązane kontakty i wymienione doświadczenia dają solidne podstawy do podjęcia kolejnych kroków tej współpracy. Przedstawiciele Larissy już rozpoczęli przygotowania do misji gospodarczej do Polski, podczas której przedstawią przedsiębiorcom i mieszkańcom Rybnika swoją ofertę handlową, usługową i turystyczną. Przedyskutowano także możliwości realizacji wspólnych projektów edukacyjnych.


  Podczas wizyty w Larissie dokonano uroczystego odsłonięcia drogowskazu: Rybnik 1640 km, który stanął na Rondzie Rybnika. 


  18 lutego delegacja z Rybnika spotkała się z władzami Greckiej Izby Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Atenach, odwiedziła również Wydział Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w celu zapoznania się z możliwościami współpracy gospodarczej także z innymi greckimi partnerami.
   

  Amb_A_Barbarzak_Burmistrz_A_Kalogiannis
  Larissa prezentacje 1
  Larissa prezentacje 2
  Larissa prezentacje 3
  Larissa teatr antyczny 1
  Larissa teatr antyczny 2
  Rondo Rybnik drogowskaz 1
  Rondo Rybnik drogowskaz 2
  Rondo Rybnik orkiestra
  Rondo Rybnik

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: