close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 10 kwietnia 2013

  Wystawa fotograficzna o kulturze prawosławnej w Polsce od 10 do 19 kwietnia 2013 w Centrum Kulturalnym Uniwersytetu Ateńskiego ul. Akademias 48 & Sina.

  Ambasada RP w Atenach i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Ateńskiego zapraszają na wystawę na temat polskiego prawosławia. Na unikalnych fotografiach prezentowane jest wielowiekowe dziedzictwo kulturowe - materialne i niematerialne, obrzędy, tradycje i zwyczaje, współczesne życie liturgiczne oraz wiele innych aspektów z życia Cerkwi prawosławnej w Polsce.

  Wystawa została przygotowana przez serwis OrthoPhoto, pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i przy błogosławieństwie Metropolity Warszawskiego Sawy. Eksponowana była kilkakrotnie na terenie Polski oraz w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

  Miejsce: budynek Centrum Kulturalnego Uniwersytetu Ateńskiego "Kostis Palamas", ul. Akademias 48 & Sina, I piętro,  otwarcie 10 kwietnia, godz. 19.00, wystawa jest czynna jest do 19 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 14.00.

  colora of orthodoxy 9
  colors of orthodoxy 2
  colors of orthodoxy 3
  colors of orthodoxy 4
  colors of orthodoxy 5
  colors of orthodoxy 6
  colors of orthodoxy 7
  colors of orthodoxy 8
  colors of orthodoxy 10
  colors of orthodoxy 11
  colours of orthodoxy 1

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: